صفحه اصلی / آرایشی / تاریخ مصرف مخفی لوازم آریشی

تاریخ مصرف مخفی لوازم آریشی

آیا از وجود تاریخ مصرف مخفی که روی لوازم آریش درج شده مطلع هستید؟

هر چه قدر هم یک محصول آرایشی خوب و با کیفیت باشد، باز هم برای زمان طولانی نمی توان از آن استفاده کرد. محصولات آرایشی نیز همانند دیگر کالاهای ساخت بشر، عمر مفید دارند و پس از سپری شدن این دوره، باید دور انداخته شوند.

ضرر وسایل آرایشی تاریخ گذشته

استفاده از وسایل آرایشی ای که تاریخ مصرفشان گذشته، می تواند برای پوست ضرر داشته باشد و مشکلات گوناگونی را ایجاد کند. این وسایل همچنین می توانند بستری برای رشد باکتری ها را هم ایجاد کرده و سلامت فرد را به خطر بیندازند.

برای اینکه بدانید عمر مفید کرم پودر، رژلب، رژگونه یا سایه آرایشی شما چقدر است باید به بسته بندی و اطلاعات درج شده در پشت یا بخش زیرین آن ها مراجعه کنید.

یک علامت بسیار کوچک روی تمامی وسایل آرایشی وجود دارد که تقریبا بسیاری از مردم از مفهوم واقعی آن مطلع نیستند. این علامت به شما اعلام می کند که محصول آرایشی موردنظر را تا چه زمانی می توانید استفاده کنید.

تاریخ مصرف مخفی

در واقع شماره درج شده روی این علامت، تعداد ماه هایی است که می توان پس از باز شدن درب محصول از آن استفاده کرد.

در تصویر زیر می بینید که تاریخ مصرف کرم پودر پس از باز شدن درب آن که به طور اختصاری PAO نوشته می شود، ۲۴ ماه درج شده است. یعنی پس از این دوره زمانی، بهتر است که محصول آرایشی مربوطه را دور انداخته و دیگر از آن استفاده نکنید.

PAO در سال ۲۰۰۵ میلادی توسط کمیسیون اروپایی به عنوان برچسب سلامتی محصولات آرایشی اعلام شده و مورد استفاده قرار گرفت.

«پی اِی او» یا «مهلت پس از بازکردن»، یک نماد گرافیکی است که مدت زمان قابل استفاده بودن محصولات آرایشی و بهداشتی را پس از اولین باز کردن، مشخص می‌ کند.

شکل این نماد همان طور که در تصاویر می بینید، یک ظرف استوانه‌ ای با درب باز شده است که یک بر حسب ماه (M) یا سال (Y) روی آن درج شده است.

با اینکه دولت آمریکا اجباری برای درج تاریخ تولید روی محصولات آرایشی ندارد، اما کارخانه ها ملزم به درج «عمر فروشگاهی» یا «عمر انباری» محصولات خود هستند. عمر انباری، مدت زمانی است که یک محصول قابل استفاده باقی می ماند.

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =